פומפדור - POMPADOUR טרנד תספורות לגבר הכובש בעולם

גבירותי ורבותי, תשננו את השם הבא - POMPADOUR – פומפדור בתספורות גברים

רטרו שיק בתספורות גברים - הטרנדית החדשה שתככב עוד הרבה השנה. היא עשתה אינספור קאמבקים וכל פעם היא הומצאה מחדש! פומפדור – היא התשובה לקלאסיקה הנצחית של תספורות הגברים!

שיעור היסטוריה קצר על תספורת פומפדור לגבר:

התספורת נקראת כך על שמה של ה-מרקיזה דה פומפדור (fr. marquise de Pompadour), המאהבת המיתולוגית של מלך צרפת לואי ה-15. התסרוקת שהליידי פומפדור עיצבה, הפכה במהרה לביטוי של יוקרה ומעמד בקרב נשות המאה ה- 18. הסטייל הגיעה למצב בלתי ייאמן כשייצרו קונסטרוקציה מתכתית מיוחדת רק לשם שהפומפדור יהיה מספיק גבוהה ויחזיק יותר. במאה ה-20, הסטייל והתסרוקת חזרו לפופולריות, והפעם אלביס פרסלי, שכבש את העולם עם קולו המדהים וללא ספק יופיו הכובש הספיק לעשות ריקאמבק לסטייל עיצוב השיער. כולם עיצבו פומפדור- רוקנרולרים, אנשים רגילים, צעירים, נשים, גברים כולם! לגברים זה היה סטנדרטי לחלוטין לבלות כשעה בעיצוב השיער כל בוקר.

unsplash.com - Cristina Gottardi

Susan Mohr-unsplash.com

 

מה הלו"ז:

מה אומרת שיטת הפומפדור והסטיילינג עצמו - היום במציאות עם "פומפדור" למעשה הרבה יותר קל. כמובן ללא קונסטרוקציות אבל עם מבחר עצום של חומרי עיצוב ומכשירים חמים שיסייעו לעצב ת'שיער, עם שילובי גזירות ותספורות בטכניקות שונות, תספורת זו מהווה פתרון אוניברסלי לכל גיל, מבני נוער ועד המבוגרים.

פומפדור – עם נפח בחלק העליון (הפדחת), צידי רכות בדירוג חלק ורך (לדוגמה, בשילוב עם טכניקת ה-Fade). שיער ארוך בין קטע המצח לבין קודקוד הראש. באמצעות מוצרי עיצוב מסרקים את אורך השיער כלפי מעלה ומשחקים אחורה או לצד עד העיצוב הרצוי.

זה באמת תלוי בהעדפה האישית שלך ובמבנה הפנים שלך, על זה בהחלט נדון בהמשך.

סלמן אבויוסף- בוגר בית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין- אלוף אירופה 2020

איך עושים תספורת לגבר פומפדור?

סה"כ רוב הספרים – מומחי הברברינג די מכירים את התספורת, עבורם שיטות הגזירה הן די סטנדרטיים, אך היד והרגש האמנותי האישי של כל אחד ממעצבי השיער כמו גם אמצעי העיצוב והמוצרים משחקים תפקיד חשוב בעיצוב הסופי. 

שאלת כיוון עיצוב השיער וצמיחת השיער מאוד משפיעה על התספורת ואפילו די מכרעת: זה לגמרי תלוי בדרישות שלך. הספר יכול להציע את סוגי הפומפדור המתאימים לך. בלי קשר לשביל או לצד שאליו אתה רגיל להסתרק, אתה צריך לבחור רק כיוון אחד - כדי שהשיער יתרגל לעיצוב ויהיה עם נפח ככל האפשר. כעיקרון, התספורת נעשית בשני שלבים, על שיער רטוב ולאחר יבוש ועיצוב מברשת עגולה ופן במיוחד באזור הפוני ולאחר מכן חשוב ממש לעשות את הפינישים- הגימורים האחרונים באמצעות מספריים מדללות.

תסמוך על מעצב השיער שלך, ספרי גברים - בברבריות, ובכלל אנשי מקצוע בהחלט יסייעו לך ויתאימו לסגנון האישי שלך את המראה המושלם ויעניקו כמה טיפים לטיפול ועיצוב השיער. ברוב המקרים, שיטות גזירה בהחלט משפיעות עד כמה יהיה לך קל לעצב ת'שיער אבל בתכל'ס הן לא שונות זו מזו בהרבה, לעומת זאת עיצוב השיער ביום יום תלוי לחלוטין בשיטת העיצוב האישית שלך.

סלמן אבויוסף- בוגר בית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין- אלוף אירופה 2020

ובכל זאת, בוא נכיר כמה סוגים של תספורת פומפדור ואיזה מהם עדיף לך לבחור:

במקום הראשון במדרג ביקושים היא כמובן קלאסיקת הז'אנר – תספורת פומפדור בשילוב טכניקת Fade (מאנגלית "fade" – הדרגה ערפילית, היעלמות הדרגתית "ללא קווים" בין המעברים).

אחת המבוקשות בז'אנר: מעבר "מעורפל" באורכים בין הטופ של הפדחת לבין האורכים באזורים הנמוכים יותר שבגובה האוזניים. תספורת מתאימה לגברים בכל הגילים.

כמובן דורשת עיצוב יומיומי ותחזוקה.

את המקום השני בביקושים תופסת – ה- UNDERCUT הפומפדור עם המראה הפשוט שלו - UNDERCUT (מאנגלית " - undercut גזירה תחתית").

אמנם ברמת העשייה הי די פשוטה ללא דירוגים אך בכל זאת היא הגרסה הנועזת יותר – האקסטרווגנטית ביותר של תספורות פומפדור. עם נפח מקסימלי ועם רוב שיער מוברש לצד עם שביל צד מודגש. צידי רכות קצרים מאוד או מגולחים לחלוטין, מה שיוצר ניגודיות ומבחינה ויזואלית, תספורת שהופכת לבעלת נפח עוד יותר.

תחזוקת תספורת פומפדור לגבר:

אז ככה, לעתים תכופות יותר תצטרך לבקר במספרה. כי לתחזק תספורת עם קצרה בצדדים חייבים לרענן.

זקן? שפם? פאות? -שלושת המרכיבים במלתחת הגבר המחוספס - אז איך אתה מעדיף אותם? זקן הוליוודי, וורדי או גריוולדי, לא משנה איך, עם תספורת פומפדור תיראה מיליון דולר (לכל הפחות) זה בתנאי ואם בכלל מתאים לך זקן כך או כך את זה תחליט בעצמך.

הפומפדור יכול להתאים לך בכל מצב, גם אם בכל זאת צפיפות הזקן שלך לא מספיק מלאה והזקן אצלך הוא בעצם זקנקן דליל או שצומחות לך זיפים קצרים של "לא התגלחתי שלושה ימים" אז בכל אופן כל אחד משילובי הפומפדור, יתאימו לך.

שני היבטים מאוד חשובים בתספורת לגבר פומפדור!

1.מבנה הפנים

2. זמן להקדיש לעיצוב.

אז אם מבחינת הזמנים הסתדרת, תסתדר גם עם מבנה הפנים. אנשים עם פנים עגלגלות או מאורכות יכולים לנסות אינסוף סגנונות בוואריאציות שונות של פומפדור,בלי לחשוש משינויים מרחיקי לכת. רק המלצה קטנה אך חשובה לבעלי פנים עגולות היא – כן לקצר ממש בצדדים! שילוב עם- Fade יקנו מראה פנים מאורך טיפה והתספורת תהיה בול תפורה עליכם.גם לבעלי מבנה פנים משולשות, תספורת פומפדור די מתאפשרת, אבל לא כדאי לבעלי עצמות לחיים רחבות ומצח צר. במקרה כזה עדיף להימנע מהגבהה יתרה של הבלורית "הפוני", עדיף להרחיב ת'פומפדור באיזור העליון של בפדחת.

לאנשים עם מבנה פנים מרובע, דירוג ב-Fade, לא רעיון טוב. הסיבה היא שזה יגרום למראה ראש ופנים רחבים יותר, במקרה כזה כדאי להשאיר מראה מלא יותר בצדדים ולתת דגש על גובה השיער ועל פוני מחודד אגב פומפדור זה לא רק לבעלי שיער חלק אפשר בהחלט להגשים חלום גם למתולתלים!

איך? שתי אפשרויות:

1. באמצעות פן עד החפיפה הבאה.

2. באמצעות החלקת שיער עד חצי שנה.

אפשרויות בלתי נגמרות בעיצוב שיער וסטיילינג מעניקים לגבר ליהנות משינויים בשיער בלי שום מגבלה! (אל תשאלו על " מה אם יש קרחת", כי נשלח אתכם ישר לטורקיה. אבל על זה נרחיב במאמר הבא

אז אם המאמר נתן לך השראה וחשק ללמוד את תחום הברברינג וליצור תספורות משל עצמך,

זה הזמן! ללמוד – קורס תספורות גברים - ברברינג המקיף והמקצועי בישראל

הקורס הייחודי מעניק למשתתפים: כלים, ידע וטכניקות ייחודיות על עולם הגזירות, תכנים לימודיים נרחבים ומעמיקים בתחום תספורות הגברים ספרות גברים ועיצוב זקנים ברמה הגבוהה ביותר וכל זה תוך ליווי צמוד ותמיכה מלאה - שלב אחר שלב.  לחיילים ניתן ללמוד בקורס גם ע"ח הפיקדון הצבאי. קבוצות למידה קטנות, הסבר מעשי אישי וחומרי לימוד שלא מלמדים באף בית ספר אחר בישראל.

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם המידע המלא על קורס ברברינג - לימודי ספרות גברים

ברצוני לקבל ניוזלטר ועדכונים אודות קורסים ומבצעים